Pierwszy Katowicki Turniej Rugby na Wózkach, inaugurujący cykl imprez sportowych, odbył się w dniu  12.05.2011r.
w Hali Ośrodka Sportowego „Szopienice” w Katowicach, przy pomocy i we współpracy z Urzędem Miasta w Katowicach oraz Stowarzyszeniem FAON z Katowic.

Założeniem imprezy było pokazanie młodzieży katowickich szkół biorących udział w akcji „Miejska Dżungla” oraz pozostałym gościom, że sport osób niepełnosprawnych może być atrakcyjny, a rywalizacja niczym nie różni się od rywalizacji w sportach osób pełnosprawnych.

Otwarcia imprezy dokonała Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miasta Katowice – Pani Małgorzata Moryń-Trzęsimiech.
Pierwszy mecz rozegrany pomiędzy drużynami Dragons Katowice i Brave Snails z Lublina zakończony został  zwycięstwem drużyny Dragons.

Drugi mecz pomiędzy drużynami Lions Ostrava i Saint Sinners Częstochowa zakończony został zwycięstwem drużyny z Ostrawy.

Następnie rozegrane zostały mecze finałowe: mecz o trzecie miejsce pomiędzy drużynami Brave Snail i Saint Sinners wygrany przez drużynę z Częstochowy oraz mecz finałowy pomiędzy drużynami Lions Ostrava i Dragons wygrany przez gości z Ostravy.

Po ostatnim meczu wręczone zostały puchary oraz nagrody ufundowane przez sponsora. Puchary wszystkim drużynom wręczyła Pełnomocnik Prezydenta ds. Osób Niepełnosprawnych – Pani Stefania Gowda.

Rozgrywkom kibicowali uczniowie katowickich szkół. Turniej zakończył się koncertem rockowej grupy Mirash.

Impreza sportowo-muzyczna była zakończeniem tegorocznej edycji projektu „Miejska dżungla” realizowanego przez Urząd Miasta Katowice. W Turnieju poza czterema drużynami sportowymi wraz serwisem i trenerami uczestniczyli także wolontariusze z Stowarzyszenia Aktywne Życie oraz Stowarzyszenia FAON.

Autorem zdjęć jest Norbert Dorobisz.

Aktywni „Niezniszczalni”

Pierwszy Katowicki Turniej