Drugi Katowicki Turniej Rugby na Wózkach, którego pomysłodawcą i organizatorem jest nasze Stowarzyszenie odbył się w dniu  19.06.2012r. w Hali Ośrodka Sportowego „Szopienice” w Katowicach. Założeniem imprezy – tak jak w poprzedniej edycji - było pokazanie młodzieży katowickich szkół biorących udział w akcji „Miejska Dżungla” oraz pozostałym gościom, że sport osób niepełnosprawnych może być atrakcyjny, a rywalizacja niczym nie różni się od rywalizacji w sportach osób pełnosprawnych. Otwarcia  imprezy dokonała Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miasta Katowice Pani Małgorzata Moryń-Trzęsimiech.

Pierwszy mecz rozegrany pomiędzy drużynami Dragons Katowice i OGR-y Opole zakończony został  zwycięstwem drużyny Dragons (32:25).

Drugi mecz pomiędzy drużynami Brave Snails z Lublina i Diabły z Łodzi zakończony został zwycięstwem drużyny z Lublina (46:19).

Następnie rozegrane zostały mecze finałowe: mecz o trzecie miejsce pomiędzy drużynami OGR-y Opole i Diabły Łódź wygrany przez Diabły (32:28), oraz mecz finałowy pomiędzy drużynami Brave Snails z Lublina i Dragons z Katowic wygrany przez gości z Lublina (38:27).

Po ostatnim meczu wręczone zostały puchary i nagroda sportowa dla zwycięskiej drużyny oraz nagrody ufundowane przez organizatora – Stowarzyszenie Aktywne Życie. Wybrany został także najlepszy zawodnik Turnieju, któremu została wręczona koszulka MVP.

W czasie trwania imprezy została oficjalnie zakończona kolejna edycja akcji „Miejska Dżungla” tj. w przerwie pomiędzy meczami zostały rozdane nagrody i dyplomy uczestnikom akcji – uczniom szkół.

Ponadto w czasie przerwy pomiędzy meczami uczestnicy turnieju oraz goście mogli obejrzeć niewiarygodnie i nieprawdopodobnie mądre znakomicie wyszkolone psy z fundacji DOGIQ m.in. szkolącej psy asystujące dla osób niepełnosprawnych ruchowo.

W Turnieju poza czterema drużynami sportowymi wraz serwisem i trenerami uczestniczyli także wolontariusze z Stowarzyszenia Aktywne Życie. Organizator zapewnił także oprawę muzyczną całej imprezy. Publiczność złożona była głownie z uczniów katowickich szkół, obecni byli także goście zaproszeni przez Urząd Miasta i Stowarzyszenie Aktywne Życie.

Autorem zdjęć jest Mateusz Przybyła.

Mecz: Dragons - Brave Snails Lublin

Aktywni „Niezniszczalni”

Mecz: Dragons - OGR'y Opole