Siódma edycja Katowickiego Turnieju Rugby na Wózkach odbyła się w dniach 04-05.06.2016r. w Hali Ośrodka Sportowego „Szopienice” w Katowicach. Turniej był rozgrywany w formule „low point”, drużyny złożone były wyłącznie z zawodników tzw. niskopuntowych.

Założeniem imprezy – tak jak w poprzednich edycjach - było pokazanie, że sport osób niepełnosprawnych może być atrakcyjny, a rywalizacja niczym nie różni się od rywalizacji w sportach osób pełnosprawnych. Kibice mogli zobaczyć aktywność, rywalizację sportową,  waleczność niepełnosprawnych sportowców. Mieli także okazję zobaczyć jak pracują wolontariusze pomagający przy  organizacji imprezy sportowej osób niepełnosprawnych.

Otwarcia  imprezy dokonała Pani Izabela Górecka – Pełnomocnik Prezydenta ds. Osób Niepełnosprawnych Urzędu Miasta w Katowicach.

Trwające dwa dni rozgrywki podzielone były na fazę eliminacyjną i finałową. Pierwszego dnia rozegrano sześć, a drugiego pięć meczów.

I miejsce zajęła drużyna FOUR KINGS
II miejsce zajęła drużyna BALIAN
III miejsce zajęła drużyna BRAVE SNAILS
IV miejsce zajęła drużyna DRAGONS
V miejsce zajęła drużyna JOKERS
VI miejsce zajęła drużyna SAINT SINNERS

Wybrani zostali także najlepsi zawodnicy Turnieju w poszczególnych kategoriach punktowych: 0,5 – Robert Krzyżanowski z drużyny Jokers, 1,0 – Artur Matysiak z drużyny Brave Snails, 1,5 – Andrzej Pawluś z drużyny Brave Snails oraz MVP Turnieju, którym został Dominik Rymer z drużyny Four Kings. 

Gratulujemy wyników wszystkim drużynom i zawodnikom biorącym udział w rozgrywkach.

Po ostatnim meczu wręczone zostały puchary i nagrody sportowe oraz nagrody ufundowane przez sponsora i organizatora. 

Sponsorem głównych nagród Turnieju była firma MBL Poland Sp. z o.o. Wszyscy zawodnicy zwycięskiej drużyny otrzymali komplety kół do wózka marki Tensio – produkt firmy MBL Poland Sp. z o.o. Drużyna, która zajęła II miejsce otrzymała trzy komplety kół, a drużyna z miejsca III dwa komplety kół.

Podczas Turnieju laureaci konkursu plastycznego „Kolory lata” zorganizowanego dla uczniów katowickich Szkół podstawowych przez Stowarzyszenie Aktywne Życie  oraz partnera konkursu  firmę Farby Kabe, odebrali dyplomy, nagrody i wyróżnienia. 

Tegoroczny Turniej miał także wyjątkowych kibiców, dzięki którym przybrał chwilami charakter bardzo rodzinny.

W Turnieju poza drużynami sportowymi wraz serwisem i trenerami uczestniczyli także wolontariusze z Stowarzyszenia Aktywne Życie, dzięki którym Turniej mógł mieć atrakcyjny i sprawny przebieg. Bardzo dziękujemy za ich pracę i udział w imprezie!

Dziękujemy drużynom, staffom, kibicom, wolontariuszom, sędziom, partnerom i sponsorom!

Zawody były współfinansowane przez PFRON i Urząd Miasta Katowice.

Obsługę fotograficzną imprezy zapewniła GFF Grupa Fotograficzna Flesz.
Zdjęcia: Magdalena Dorobisz.

Sklep Bez Barier - akcesoria, części, wózki

Informator - Katowice Bez Barier

Cykl wypraw - Łam bariery - sięgaj dalej

Aktywni „Niezniszczalni”

W mediach...

Drużyna Rugby na Wózkach - DRAGONS

Powiatowa Społeczna Rada d/s Osób Niep.