W dniu 14.06.2015r. – w upalny, niedzielny poranek, odbyły się zorganizowane przez Stowarzyszenie Aktywne Życie Warsztaty Integracyjne Graffiti Street Art „Pomaluj Mój Świat” prowadzone przez artystów street artu – Nietak.eu.

 


Na ścianie budynku w Katowicach Ligocie, w parku Zadole, przy ul. Wczasowej, swoje artystyczne inspiracje zamieniło w rzeczywistość szesnaścioro dzieci – ośmioro dzieci pełnosprawnych i ośmioro dzieci z niepełnosparwnościami.
Dzieci miały możliwość kreatywnie wykorzystać swój wolny czas poznając tajemnice sztuki, jaką niewątpliwie jest uliczne graffiti.

Pod opieką wolontariuszy oraz profesjonalnym okiem artystów dzieci będące uczestnikami imprezy, zapoznały się ze sztuką graffiti, zobaczyły pokaz profesjonalnego malowania graffiti i – co najważniejsze dla młodych uczestników imprezy - wypełniły kolorami szablony na ścianie budynku, używając farb w sprey’u.

Warsztaty ze względu na piękną pogodę przybrały formę pikniku – w parku przylegającym do miejsca wykonywania grafitti rozłożone zostały koce, na których mali uczestnicy zajęć, ich rodzice i opiekunowie mogli odpocząć i skorzystać z przygotowanego dla nich poczęstunku – m.in. zjeść wspaniałe drożdżówki, które podarowała nam  Piekarnia Bittmann.

Po zakończonych warsztatach uczestnicy odebrali certyfikaty, drobne upominki oraz prezenty książkowe ufundowane przez Wydawnictwo Zakamarki oraz Wydawnictwo Nasza Księgarnia.

Obsługę fotograficzną imprezy zapewniła Magdalena Dorobisz.
Sponsorem głównym imprezy była firma Farby Kabe. Impreza była współfinansowana przez Urząd Miasta Katowice.

Dziękujemy wspaniałym małym uczestnikom oraz ich rodzicom i opiekunom, wolontariuszom, partnerom i sponsorom!

Projekt jest współfinansowany                  Sponsor główny                   Sponsorzy
ze środków Urząd Miasta Katowice             imprezy
                                  
Patroni medialni:

Sklep Bez Barier - akcesoria, części, wózki

Informator - Katowice Bez Barier

Cykl wypraw - Łam bariery - sięgaj dalej

Aktywni „Niezniszczalni”

W mediach...

Drużyna Rugby na Wózkach - DRAGONS

Powiatowa Społeczna Rada d/s Osób Niep.