Tegoroczny Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych (5.05) obchodziliśmy dwa dni później – w dniu 7.05.2016r. odbyły się zorganizowane przez nasze Stowarzyszenie warsztaty plastyczne dla dzieci pn. „Widzę, słyszę, czuję.”

 


Podczas warsztatów uczestnicy wykonywali pracę plastyczną na specjalnie przygotowanej (odpowiednio przyciętej i zagruntowanej) płycie mdf. O technikach wykonywania prac decydowały dzieci. Do wyboru miały m.in.: body painting (malowanie ciałem), stemplowanie, wycinanie i przyklejanie różnych elementów. Wszystkie prace dzieci na końcu połączyły się jak puzzle w jedną całość – wspólnie przygotowane słońce.
Do udziału w warsztatach zaproszone zostały dzieci w wieku 6-12 lat. Pracowały w dwóch grupach: dzieci młodsze (6-9 lat) i starsze (10-12 lat).

Warsztaty  w obu grupach rozpoczęły się od krótkich zabaw, podczas których dzieci miały okazję dowiedzieć się czegoś o sobie (opowiadały co najbardziej lubią robić) oraz krótko przybliżyć się do tematu niepełnosprawności, m.in. mając zasłonięte oczy rozpoznawały przedmioty za pomocą dotyku, nie widząc ich.Dzieci otrzymały przygotowane puzzle, małe palety, na które mogły wybierać kolory farb i mieszać je, kolorowe papiery, kleje itp. i przystąpiły do wykonywania swoich prac.
Po zakończeniu malowania swoich puzzli dzieci miały przerwę na poczęstunek (m.in. pyszne drożdżówki ufundowane przez Piekarnię Bittmann) i odpoczynek, który spędzały aktywnie: urządzając biegi na czas i bitwę na poduszki.


Następnie wspólnie układały swoje puzzlowe słoneczko.


Warsztaty prowadzone były przez Panią Martynę Rupa – artystę plastyka oraz Elżbietę Dzierzęga – wolontariuszkę naszego Stowarzyszenia – obu Paniom bardzo dziękujemy!
Uczestnikom zapewniona była pomoc i opieka wolontariuszy, którzy także znakomicie się bawili.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody-upominki oraz dyplomy.


Obsługę fotograficzną imprezy zapewniła Magdalena Dorobisz.
Impreza była współfinansowana przez Urząd Miasta Katowice. Sponsorem głównym imprezy była firma Farby Kabe.Dziękujemy wspaniałym małym uczestnikom oraz ich rodzicom i opiekunom, sponsorom i wolontariuszom!

Zdjęcia: Magdalena Dorobisz
Zdjęcia 7,18,23-28,37-40, 42 i 52: Dariusz Guńka

Sklep Bez Barier - akcesoria, części, wózki

Informator - Katowice Bez Barier

Cykl wypraw - Łam bariery - sięgaj dalej

Aktywni „Niezniszczalni”

W mediach...

Drużyna Rugby na Wózkach - DRAGONS

Powiatowa Społeczna Rada d/s Osób Niep.