W Teatrze Śląskim w Katowicach wieczorem 5.09.2014r. odbył się niezwykły koncert „Skazani na bluesa i skazani na przyjaźń”.

Tomek „Kowal” Kowalski - odtwórca głównej roli w spektaklu „Skazany na bluesa”,  wokalista, lider zespołu FBB, zwycięzca IV edycji Must Be The Music, w czerwcu br. uległ wypadkowi komunikacyjnemu, w wyniku którego doznał urazu kręgosłupa i uszkodzenia rdzenia kręgowego.

Na scenie Teatru Śląskiego dla Tomka Kowalskiego zagrali: Łukasz Łyczkowski, Renata Przemyk, Rebelianci, Old Wave, Oberschleisen, Olaf Deriglasoff, Dr Misio, Adam Snopek z zespołem, Ewa Leśniak, Grzegorz Przybył, Maciej Lipina oraz aktorzy ze spektaklu "Skazany na bluesa".

Tomek Kowalski cały koncert oglądał live w internecie, w trakcie koncertu udało się także odbyć bezpośrednią rozmowę (dzięki połączeniu skype) z publicznością zgromadzoną w Teatrze.
Pomysłodawcą i realizatorem artystycznej części wydarzenia był Teatr Śląski. Współorganizatorem wydarzenia miało zaszczyt być nasze Stowarzyszenie.

Artyści występujący na scenie grali bez honorariów. W trakcie koncertu odbyła się aukcja przedmiotów (płyt cd, dvd itp.) przekazanych przez występujących w koncercie artystów. Stowarzyszenie Aktywne Życie przekazało na aukcje plakat zespołu „Dżem” z autografami wszystkich członków zespołu.
Całkowity dochód z koncertu przeznaczony zostanie na rehabilitację Tomka Kowalskiego.

Sklep Bez Barier - akcesoria, części, wózki

Informator - Katowice Bez Barier

Cykl wypraw - Łam bariery - sięgaj dalej

Aktywni „Niezniszczalni”

W mediach...

Drużyna Rugby na Wózkach - DRAGONS

Powiatowa Społeczna Rada d/s Osób Niep.